Практикум для лікарів – педіатрів Центрів СНІДу

«Актуальні питання діагностики,  лікування  та супроводу ВІЛ – інфекції та ко-інфекцій  у дітей та підлітків».

 

Громадська організація «Дитинство – без СНІДУ» у співпраці з Центром «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ- інфекцію/СНІД» НДСЛ ОХМАТДИТ за фінансової підтримки ВБО «Мережа100% життя»  в рамках виконання проекту « Медико-соціальний та психологічний

супровід ВІЛ-інфікованих дітей з нестандартним або ускладненим  перебігом захворювання, які лікуються в Центрі «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» НДСЛ «ОХМАТДИТ» організувати та провели в Києві  з 13 по 15 березня 2018 року Практикум для лікарів – педіатрів Центрів СНІДу «Актуальні питання діагностики,  лікування  та супроводу ВІЛ – інфекції та ко-інфекцій  у дітей та підлітків».

В роботі Практикуму прийняли участь лікарі – педіатри та дитячі інфекціоністи обласних та міських центрів СНІДу з 23 областей України

Програма Практикуму готувалась на підставі результатів опитування лікарів обласних Центрів СНІДу щодо найбільш актуальних питань щодо ведення випадку ВІЛ у дітей.

З ключовими доповідями тренерами виступили   практикуючі лікарі-  тренери «Інформаційно  – ресурсного  навчального центру   ім. заслуженого лікаря України  С.В. Комар» при НДСЛ «ОХМАТДИТ» Солдатенкова О.В., Возняк І.Ю., Козлова О.С., Сердюк М.П., Морозик О.Є.

З вітальним словом до учасників Практикуму звернулася представник Центру Громадського здоров’я МОЗ України Т.Стариченко.

Люльчук М.Г , старший науковий співробітник ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В Громашевського НАМН України», кандидат медичних наук виступила з доповіддю щодо результатів досліджень про використання СКК та дослідження первинної резистентності.

Одним з гострих питань, які цікавлять лікарів, є діагностик та лікування коінфекції ВІЛ/гепатит В та С у дітей. Морозик О.Є. представив доповідь щодо міжнародних стандартів та досвіду лікування гепатитів В та С, в тому числі з використання препаратів прямої дії, які є в наявності в Україні. Солдатенкова О.В. надала інформацію щодо взаємодії препаратів для лікування ВІЛ та гепатитів у дітей.

Учасники отримали буклет  «Діти, ВІЛ та гепатити»,  розроблену  спеціалістами організації за підтримки EATG .

Сердюк М.П та Чєчєнєва В.О. надали інформацію щодо проблем виявлення , діагностики та лікування туберкульозу у дітей, в тому числі мультирезистентного.  Всі доповіді  були ілюстровані  клінічних випадків пацієнтів НДСЛ «ОХМАТДИТ». Лікар – фтизіатр , спеціаліст ВБО «Мережа 100% життя» Варченко Ю.А. доповів про можливості використання LAM  — тестів з метою  ранньої діагностики туберкульозу ТБ у ВІЛ – інфікованих дітей.

Коморбідності у дітей є складною проблемою, які мало висвітлена в літературі, яка доступна лікарям.

Котова Н.В, доктор медичних наук,  професор Одеського мед університету . підготувала повідомлення щодо кардіоваскулярних ризиків у ВІЛ- позитивних дітей.  Онкогематологічні порушення при ВІЛ – інфекції були висвітлені в доповіді головного лікаря – гематолога м. Києва  Кавардакової Н.В.
Козлова О.С ознайомила учасників  з сучасними даними щодо патології щитовидної залози у ВІЛ – інфікованих дітей.

Одним з найгостріших для учасників Практикум стали питання соціального супроводу та допомоги дітям та підліткам, забезпечення доступу до лікування у проблемних родинах.

Яцюра О.П. координатор проекту «Центр знань», кандидат філологічних наук, надала інформацію щодо впровадження сучасних підходів до роботи з підлітками, ролі соціальних служб в цьому процесі. Панделі К., спеціаліст ВБО «Мережа 100%життя» провела майстер- клас щодо консультативної роботи з підлітками та «складними» батьками,

Учасники підкреслили необхідність розвитку програм з питань розкриття ВІЛ статусу та надання професійної психологічної підтримки підліткам.

Особливо гаряча дискусія відбулася під час виступу начальника відділу профілактики небезпечних захворювань Міністерства Соціальної Політики України Сановської В.А. з проблем організації допомоги у випадках недотримання батьками прихильності до лікування дітей . Працівники соціальних служб, так як і лікарі, мають обмежені інструменти щодо вирішення цієї проблеми. Було прийняте рішення зібрати інформацію щодо випадків відмов від лікування дітей в родинах, та на підставі цього провести зустріч щодо подальшої співпраці.

За традицією, був проведений Всеукраїнський консиліум з розгляду  складних клінічних випадків з практики лікарів центрів СНІДу.

Значна частина учасників були присутні на Практикумах, які проводилися регулярно в 2005- 2007 роках, та  дуже позитивно сприйняли відродження цієї традиції, співпраці  з ГО «Дитинство – без СНІДУ» у адвокатуванні вирішення проблемних питань.

Учасникам були надані CD диски з матеріалами Практикуму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *